Ana Sayfa Etiketler Sel

Etiket: sel

Su Hakkı’nda Çin’de yaşanan sel felaketini konuştuk

Akgün İlhan ve Nuran Yüce'nin hazırlayıp sunduğu Su Hakkı'nda bu hafta Çin'de yaşanan sel felaketini ve su krizi ile sel felaketleri arasındaki ilişkiyi konuştuk.

Dünyada su: 20 Mayıs 2016

Küresel ısınmanın etkileri 2016 yılına damgasını vuruyor.

Dünya Sağlık Örgütü uyardı: El Nino geliyor

Dünya Sağlık Örgütü bu yıl dünyada yaklaşık 60 milyon insanın sağlığının, El Nino olarak bilinen iklim olgusundan etkileneceği uyarısını yaptı.

Kurbağalıdere yeniden İBB gündeminde

İBB Meclisi üyesi Mesut Kösedağı hazırladığı yazılı soru önergesi ile bir kez daha Kurbağalıdere’yi İBB Meclis gündemine taşıdı.

Hopa’da sel ve heyelan felaketi: Korku filmi gibi

Hopa'daki manzara anlatılacak gibi değil. Bütün caddeler çamur içinde. İnsanlar iş yerlerini temizlemeye çalışıyorlar. Elektrik yok. Su yok. Ölenleri bulmaya, çöken evlerin altındakileri çıkarmaya çalışıyorlar. Bir korku filmi gibi Hopa.

Sel ve kuraklığın Aksaray’a maliyeti 38 milyon lira

Tarım ve hayvancılık alanında geçen yılları kuraklıkla mücadeleyle geçiren ve 2015 yılında son derece önemli yağışlar alan Aksaray bu sene doğal afetlerle boğuşuyor. Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da, kuraklık nedeniyle geçen yıllarda umduğunu bulamayan çiftçi bu yıl da sel ve dolu afetiyle yıkıldı. Zararın bilançosu 38 milyon lira olarak açıklandı.

Vatandaşlar Teknelerle balık yerine odun topluyor

Samsun’un Ayvacık ilçesinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel felaketinin ardından Hasan ve Suat Uğurlu Barajı’nda vatandaşlar teknelerle balık yerine odun topluyor.

Hatay Valisi Topaca: Pansiyonlar ve İş Yerleri Dere Yatağına Yapılmış

Hatay Valisi Ercan Topaca, geçen hafta sel felaketinin yaşandığı Erzin'e gelerek bölgede incelemelerde bulundu. Bölgede yaşanan doğal afet karşısında şaşıran Vali Topaca, "Bu pansiyonlar ve evler tam dere yatağında ya da yanına yapılmış. Şu anki hali ile buralarda ikamet etmek veya vatandaşları misafir etmek için buralar müsait değil. Bu çok acık çıplak gözle görülüyor." dedi.

Hırvatistan ve Sırbistan’da sel

Sırbistan ve Hırvatistan'da nehirlerin taşması sonucu sel oluşurken Sırbistan'da bir kişi öldü.

Yağmur yağıyor kuraklık camdan bakıyor

Bu yaz Türkiye’nin birçok yerinde şiddetli yağmur etkisini gösterdi, göstermeye de devam ediyor. Özellikle İstanbul’da neredeyse her hafta şehrin sokaklarını sular seller götürüyor. Fakat bir yanda da kuraklık haberleri… Bu yağmurların sizi yanılgıya düşürmesine izin vermeyin. Nedenlerini Türk Meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü Dr. Mikdat Kadıoğlu’ndan öğrendik.